Dĺžka výletu: poldenný až niekoľkodenný výlet

Dostupnosť: celoročne

Min. 6 osôb

MARIANKA – Neďaleko Devína sa nachádza najstaršie pútnické miesto na Slovensku – Marianka. Historici rádu Pavlínov, ktorý toto miesto spravoval zapísali ústne tradovanú legendu o pustovníkovi, ktorý žil v tomto údolí a z hruškového dreva si vytesal sošku Panny Márie v roku 1030. Počas nepokojov, ktoré nastali v Uhorsku po smrti kráľa Štefana, pustovník musel zo svojho miesta utiecť. Sošku skryl do bútľavého stromu. Našla sa o niekoľko desaťročí neskôr. Ako? To vám prezradia naši skúsení sprievodcovia. Dodnes je Mariánka pútnickým miestom a nájdete tu aj zázračný prameň. Radi Vám tu zorganizujeme omšu.

ŠAŠTÍN – STRÁŽE – Navštívime pútnické miesto Šaštín –  Stráže s Bazilikou Sedembolestnej Panny Márie, národnú svätyňu, jednu z najvýznamnejších bazilík na Slovensku. Sedembolestná Panna Mária je patrónka Slovenska, čo dekrétom potvrdil pápež Urban VIII. Toto miesto navštevuje tisíce pútnikov nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Radi vám tu zabezpečíme omšu.

TRNAVA bola sídlom ostrihomského arcibiskupstva s kapitulou. Do 18. storočia vstupovala Trnava ako univerzitné mesto známe v celej Európe  ako „Atény Uhorska“.. Historické centrom tvorí mestskú pamiatkovú rezerváciu. Návštevníci si môžu prezrieť mestskú vežu, radnicu, barokový komplex budov Trnavskej univerzity a najmä známe trnavské kostoly, vďaka ktorým dostala Trnava prívlastok Malý Rím. Už po stáročia víta pútnikov. Radi tu pre vás zorganizujeme omšu.

 

SKUPINOVÉ REZERVÁCIE