Rybné nám

Panoramatický
výhľad

35 min. + 95 min.

PAUZA:
15 min. - Slavín
20 min. - Hrad

15.3. - 15.11.

Dospelý
30 €
Deti do 14 rokov
15 €
Deti do 3 rokov
grátis
SKUPINOVÉ REZERVÁCIE ONLINE LÍSTOK

Vydajte sa s nami na najrozsiahlejší okruh Bratislavou, ktorý vám vie sprostredkovať jedine náš Prešporáčik. Ukáže vám všetky zákutia historickej časti Bratislavy – Starého mesta, ale aj jeho širšieho okolia. Pokocháte sa aj najkrajšími výhľadmi na Bratislavu.

Okruh má dve časti: Okruh Starým Mestom a Panoramatický okruh

  1. Okruh Starým Mestom
    Začiatok trasy je v samotnom jadre historického centra, na Hlavnom námestí, ktoré je aj prestížnym sídlom ambasád. Hneď po štarte sa zoznámite s Rolandovou fontánou, budovou mestskej radnice, múzeom, ale aj s jednou z mnohých vtipných sôch Bratislavy, vojakom francúzskej armády opierajúcim sa o lavičku. Medzi ďalšie atraktívne sochy, ktoré uvidíte, patrí aj socha Čumila a Šone-náziho. Ich príbehy vám porozprávame v rámci našej prehliadky. Ukážeme vám vtáčiu fontánu, z ktorej sa podľa legendy lialo víno, korunovačnú cestu s majestátnou katedrálou Sv. Martina, kostol Klarisiek a prejdete aj cez najužšiu uličku v meste – Baštovú ulicu, kde prebýval mestský kat, a na ktorej konci sa nachádza Michalská Brána, posledná stojaca brána mestského opevnenia. Po ukončení prehliadky sa krátkou prechádzkou historickým centrom (cca 3 min.) presuniete na začiatok druhého Panoramatického okruhu.
  2. Panoramatický okruh

Začiatok je pri historickej budove Slovenského národného divadla. Náš „hradný Prešporáčik“ vám zase ukáže širšiu časť Starého Mesta, s jeho historickými, ale aj novodobými stavbami. Odveziete sa k pamätníku Slavín, ktorý sa týči nad Bratislavou a dosahuje výšku až 40 m. Počas 15 minútovej prestávky sa môžete poprechádzať po parku a  vychutnávať si krásne pohľady na mesto. Ďalšou zastávkou bude Bratislavský hrad s dominantným nádvorím, nádhernou barokovou záhradou a výhľadom na Staré Mesto, ktoré sa nachádza priamo pod jeho hradbami. Počas 20 minútovej prestávky sa nechajte vtiahnuť do atmosféry hradu s viac ako 1000 ročnou  históriou. Pomaly cez Zámockú ulicu a nábrežie Dunaja sa dostaneme až k jednému z najkrajších kostolíkov v Bratislave, k Modrému kostolíku. Ukážeme Vám modernú budovu Slovenského národného divadla, a aj „super – moderný sklenený zámok“ nákupné centrum Eurovea. Vyhliadkovú jazdu zakončíme návratom do centra, k historickej budove Slovenského národného divadla.

Lístky si môžete zakúpiť aj pri našom predajnom vozíku na Hlavnom námestí alebo na Námestí Eugena Suchoňa pri historickej budove Slovenského národného divadla.
Ak ste skupina, je lepšie si jazdu vopred na určitý čas a dátum objednať.

Tešíme sa na vás!

KAPACITA:

Staromestký okruh: kapacita 30 miest (12, 12, 6 miestne Prešporáčiky)

Panoramatický okruh: kapacita 144 miest (26, 26, 27, 27, 27, 11 miestne Prešporáčiky)

Prevádzkové hodiny:

15.3. – 15.11. (9:00 – 18:00)

SKUPINOVÉ REZERVÁCIE ONLINE LÍSTOK

Mapa trasy

Panoramatický okruh

Okruh Starým Mestom