Hviezdoslavovo námestie

Panoramatický výhľad

60 min.

Pauza
20 min. - Hrad

Celoročne mimo 24. a 25.12.

Dospelá osoba
16 €
Dieťa od 3 - 12 r.
8 €
Dieťa do 3 r.
grátis

Vyvezte sa až na Bratislavský hrad, na ktorom nájdete stopy keltskej, rímskej a slovanskej kultúry. Očarí vás atmosféra širšieho centra mesta a pamiatky, ktoré môžete uvidieť jedine na našom Veľkom hradnom okruhu a na ktoré pri pešej prechádzke neuvidíte. Dozviete sa o jedinečnosti obrátenej pyramídy, o mieste kde pristálo v Bratislave UFO, ako sa v skutočnosti volá Prezidentský palác, kde sa nachádza Slovenská Národná Rada a oveľa viac.

Pekne v pohodlí s otváracou priesvitnou strechou Vás vláčik Prešporáčik® Oldtimer prevezie starými štvrťami Bratislavy nachádzajúcimi sa za niekdajšími mestskými hradbami voľakedajšieho stredovekého mesta priamo až na Bratislavský hrad. Nádvorie stredovekého Bratislavského hradu ponúka prekrásny výhľad na mesto a okolie, nádhernú barokovú záhradu a park.
Cestou na hrad uvidíte Slovenské národné divadlo a Slovenskú filharmóniu, množstvo nádherných kostolov, budovu Slovenského rozhlasu v tvare prevrátenej pyramídy, Grasalkovičov – Prezidentský palác, voľakedajší arcibiskupský letný palác a dnešný Úrad vlády, Parlament, bratislavské hradby, korunovačný Dóm sv. Martina a vrátite sa späť do Starého Mesta, odkiaľ Vám odporúčame pokračovať vyhliadkovou jazdou UFO a Modrý kostolík, prípadne pešou prehliadkou.

Lístky si môžete zakúpiť v našej kancelárii na Panskej 37, alebo pri našom predajnom vozíku na Hviezdoslavovom námestí (pri historickej budove Slovenského národného divadla). V sezóne aj  u predajcu na Rybnom námestí.  Ak ste skupina, je lepšie si jazdu vopred na určitý čas a dátum objednať.

Kapacita:

144 miest (26, 26, 27, 27, 27, 11 miestne Prešporáčiky)

 

Prevádzkové hodiny: 

CELOROČNE (mimo 24.12. a 25.12.)

09:00 – 18:00 SEZÓNA 1.3. – 31.10. 

10:00 – 16:00 MIMOSEZÓNA 8.1. – 29.2. a 1.11. – 7.1.

 

Odporúčame navštíviť:

Bratislavský hrad – nádvorie a barokovú záhradu 

 

Dóm sv. Martina – korunovačný kostol 11-ich uhorských kráľov vrátane Márie Terézie a ôsmich kráľovských manželiek

Primaciálny palác –  so zrkadlovou sálou a zbierkou tapisérií zobrazujúcich starogrécky príbeh o tragickej láske Leandra a Héry

Krenova pasáž – chodník nad priepasťou, tvorený ilúziou/odrazom zrkadiel z „nekonečných stien“ kníh

Slovenskú národnú galériu

 

Slovenské národné múzeum

Slovenský národný salón vín – ochutnávka tých najlepších slovenských vín

Múzeum dopravy

Múzeum hodín

Operu, chrámový koncert alebo divadlo

Vojenské bunkre – z obdobia 2. svetovej vojny

SKUPINOVÉ REZERVÁCIE ONLINE LÍSTOK

Mapa trasy