PREŠPORÁČIK PRE ŠKOLY A ŠKÔLKY – HURÁ NA PREŠPORÁČIK

Rybné nám.
alebo
Hviezdoslav. nám.

Panoramatický výhľad

35 min./ 60 min./ 95 min.

Pauza
15 min. - Slavín
20 min. - Hrad

Staré mesto: 15.03.-15.11. / ostatné: celoročne

Od
8 €
/dieťa

Spoznaj svoje hlavné mesto a využi k tomu kultúrne poukazy! Ide o vzdelávacie jazdy pre deti, vhodné ako doplnok vyučovania pre dejepis, slovenský, anglický, či iný jazyk. Spoznáte zákutia Starého Mesta, Hradu alebo vojenské bunkre. Vieme vás vyzdvihnúť aj priamo vo vašej škole, škôlke. Sprevádzať vás môže aj náš skúsený sprievodca. Hitom tohto roka je detský Hradný okruh – napísaný spisovateľom Ľubomírom Feldekom.

  • STAROMESTSKÝ OKRUH PRE NAJMENŠÍCH (15.3. – 15.11.)
  • HRADNÝ OKRUH S NÁVŠTEVOU BRATISLAVSKÉHO HRADU
  • PANORAMATICKÝ OKRUH S BRATISLAVSKÝM HRADOM A SLAVÍNOM

CELKOVÁ KAPACITA 238 MIEST
Staromestský okruh: Kapacita 30 miest  (12, 12 a 6 miestne Prešporáčiky)
Hradný okruh: Kapacita 208 miest  (32, 32, 26, 26, 27, 27,  27 a 11 miestne Prešporáčiky)

Sám pán spisovateľ Ľubomír Feldek napísal Hradný a Staromestský okruh pre deti.
Jedinečná vyhliadková jazda vláčikom Prešporáčikom – Oldtimer® ponúka návrat do bohatej histórie a krásy historického jadra Bratislavy, ale aj informácie o jej novodobých dejinách. Trasy vedú cez najzaujímavejšie ulice a miesta opradené legendami a históriou, či už na Hrad, alebo po Starom meste. Ukážeme vám, kadiaľ viedla korunovačná cesta, kde pristálo v Bratislave UFO, alebo v ktorých bratislavských palácoch pôsobili hudobní velikáni ako Beethoven, Haydn, či Mozart. Okruh si môžete upraviť aj na mieru. Napríklad s prestávkou na detskom ihrisku, alebo na Hrade. Tešíme sa na vás.

Pozn. Pre školy v Starom Meste  max. do 10 min. od SND na Hviezdoslavovom nám. na vyžiadanie zabezpečujeme ODVOZ SPRED ŠKOLY/ ŠKÔLKY ZDARMA

Pre možnosť využitia Kultúrnych poukazov sa informujte vopred!

Ďalej Vám odporúčame:

  • TEMATICKÉ OKRUHY PRE ŠKOLY SO SPRIEVODCOM
  • VOJENSKÉ BUNKRE ORANGEBUSOM
  • DEVÍN VÝLETNOU LOĎOU A ORANGEBUSOM SPAŤ DO ŠKOLY
  • ZOO ORANGEBUSOM
  • NA PARTIZÁNSKU LÚKU ORANGEBUSOM
  • NA KAMZÍK ORANGEBUSOM

V ponuke máme aj rôzne tematické okruhy pre deti robené zábavnou formou so sprievodcom s hľadaním napríklad indícií, spojené so vstupmi alebo inými aktivitami, alebo návštevu vojenských bunkrov, ukážky letu dravcov, výroba tradičnej majoliky, návšteva biofarmy a mnohé iné.


Napísali o nás:
“Poďakovanie :-)”
Prešporáčikom sme išli s deťmi už dva krát. Prvý krát to bolo v lete. Deti i my sme si to úžasne užili, jazda bola skvelá, ľudia z agentúry úžasní, priateľskí. Druhý krát sme išli Prešporáčikom na Mikuláša, pre deti i dospelých krásny zážitok…..Ďakujeme za skvelé zážitky, atmosféru, množstvo informácii….ste skvelí a a tešíme sa na jar, kedy si to zopakujeme….. jazda starým mestom Bratislavy volá 🙂

“Zážitkové učenie”
Každoročne sa ZŠ M.R. Štefánika zúčastní v rámci výučby vlastivedy v štvrtom ročníku prehliadky historickej časti Bratislavy. Ponuka Tour4you spĺňa všetky predpoklady zážitkového učenia. Prehliadka vláčikom Prešporáčikom je pre deti atraktívna a obohacuje vedomosti o Bratislave. Vždy sme veľmi spokojní.

SKUPINOVÉ REZERVÁCIE

Mapa trasy

Hradný okruh

Okruh Starým Mestom

Panoramatický okruh