PAMIATKY UNESCO, BANÍCTVO A KÚPELE

Dĺžka výletu: 10 hod.

Dostupnosť:
Apríl - Október: Ut-Ne
November - Marec: Ut-So

Min. 6 osôb

Navštívte pamiatky UNESCO, sfárajte sa 45 metrov pod zem do banského múzea a zrelaxujte v kúpeľoch, ktoré navštevovala aj Mária Terézia.

  • BANÍCKE MESTO BANSKÁ ŠTIAVNICA – UNESCO
  • BANÍCKE MÚZEUM V PRÍRODE
  • KAŠTIEĽ SVATÝ ANTON – UNESCO
  • KÚPELE SKLENÉ TEPLICE

BANSKÁ ŠTIAVNICA
Toto stredoveké banícke mesto patrí od roku 1993 medzi dedičstvo UNESCO a láka turistov svojou nezabudnuteľnou atmosférou, bohatou históriou ťažby zlata a striebra, úžasnými tajchami (umelými vodnými nádržami) a famóznou Kalváriou. Navštívite Starý a Nový zámok a uvidíte množstvo architektonicky významných sakrálnych stavieb.

OPEN AIR MINING MUSEUM
Sfáranie do bane Vám určite vyrazí dych. Oblečiete si pláštenku, na hlavu si nasadíte prilbu, do ruky dostanete lampáš a môžete ísť. V hĺbke 45 metrov pod povrchom zeme, na 1300 metrov dlhej podzemnej trase, sa nachádza tematicky najrozsiahlejšia banícka expozícia ukazujúca vývoj rudného baníctva od stredoveku až do konca 20. storočia.

KAŠTIEL SVÄTÝ ANTON
Hneď v susedstve Banskej Štiavnice, v nádhernom anglickom parku s jazierkami, kaskádami a umelou jaskyňou, sa nachádza tento krásny poľovnícky kaštieľ. Od roku 1962 slúži ako múzeum s unikátnou umelecko-historickou a poľovníckou expozíciou. Skvostom expozície je zlatý nábytok, dar francúzskej kráľovnej Márie Antoinetty.

SPA SKLENÉ TEPLICE
Naše putovanie pokračuje do malebného kúpeľného mestečka, známeho blahodarnými a hojivými účinkami termálnych prameňov. Či už navštívite jaskynný kúpeľ Parenica, alebo sa len tak pokocháte nádhernou okolitou prírodou a ochutnáte zákusky v kursalone Johanna Wolfganga von Goetheho, ostáva len na Vás.

SKUPINOVÉ REZERVÁCIE