Home Bratislava a okolie PREHLIADKY A AKTIVITY - BRATISLAVA Výlety z Bratislavy MALÝ RÍM – TRNAVA A NITRA – NAJSTARŠIE MESTO NA SLOVENSKU

MALÝ RÍM – TRNAVA A NITRA – NAJSTARŠIE MESTO NA SLOVENSKU

Dĺžka výletu:
poldenný až denný výlet

Dostupnosť: celoročne

Min. 6 osôb

TRNAVA do 18. storočia vystupovala ako univerzitné mesto známe v celej Európe  ako „Atény Uhorska“.. Historické centrom tvorí mestskú pamiatkovú rezerváciu. Návštevníci si môžu prezrieť mestskú vežu, radnicu, barokový komplex budov Trnavskej univerzity a najmä známe trnavské kostoly s hlavným chrámom sv. Mikuláša, ktorý sa v období tureckej expanzie do Uhorska, stal  hlavným katedrálnym chrámom ostrihomských arcibiskupov. Pre množstvo sakrálnych pamiatok dostala Trnava prívlastok Malý Rím. Už po stáročia víta pútnikov. Radi tu pre vás zorganizujeme omšu.

NITRA – podobne ako Rím, bola založená na siedmich pahorkoch. Toto najstaršie mesto je spojené s takými menami ako Pribina, Svätopluk, sv. Cyril a sv. Metod…Stredoveká Nitra bola rozdelená na Horné a Dolné mesto. Dominantou Nitry je Hrad s biskupským palácom a katedrálou sv. Emeráma, ktorej udelil titul bazilika pri svojej návšteve Ján Pavol II. Najcennejšou časťou je neskororománska kaplnka, pozostatok pravdepodobne najstaršieho kresťanského chrámu na Slovensku. Vynechať nemôžete ani expozíciu Diecézneho múzea, kde sú uložené v krásnej knižnici mnohé vzácne dokumenty a katedrálny poklad. Mesto dotvára nádherná kalvária.

Viac ako 30 000 neviest na objednávku z Ukrajiny, Ázie a Latinskej Ameriky hľadá manželstvo online na GoBrides.net

SKUPINOVÉ REZERVÁCIE