KOMÁRNO, OSTRIHOM – mestá na Dunaji

Dĺžka výletu: denný výlet

Dostupnosť: celoročne

Min. 6 osôb

KOMÁRNO – prístav na Dunaji, známy svojím pevnostným systémom najväčším a najsilnejším v Rakúsko-Uhorskej monarchie. Komárno je známe aj námestím Európy, kde  fasády jednotlivých budov, ktoré ho ohraničujú nesú znaky bohatej škály architektúr typických pre jednotlivé národy žijúce v Európe. Bývalý župný dom, Dôstojnícky pavilón, Starú radnicu, množstvo sakrálnych budov. Ochutnať tu môžete typickú maďarskú kuchyňu.

OSTRIHOM a Štúrovo – dve mestá ležiace oproti sebe na brehu Dunaja. Štúrovo leží na Slovensku, a OSTRIHOM v Maďarsku. Spája ich most Valérie. Tu sa začína dunajská zákruta s úchvatným výhľadom na Ostrihom a jeho klasickú baziliku, ktorá je najväčším kostolom Maďarska a sídlom opátstva, tretím najväčším kostolom  Európe, s najväčším oltárnym obrazom na svete namaľovaným na plátno.  Bola postavená podľa vzoru  baziliky sv. Petra v Ríme. Ostrihom bol jedným  z najvýznamnejších miest Uhorska. Práve tu sa narodil prvý maďarský kráľ Štefan I. Bol hlavným mestom a sídlom arcibiskupa.

Na obed a ochutnávku vína vás vezmeme do kaštieľa Château Belá,  s produkciou vína už rímskych čias. V súčasnosti sa výroba vína špecializuje na najušľachtilejšie druhy Rizlingu a Cabernet Sauvignonu, ale aj ľadové a slamové vína vyrábané.

SKUPINOVÉ REZERVÁCIE