Home Bratislava a okolie PREHLIADKY A AKTIVITY - BRATISLAVA Výlety z Bratislavy ZÁHORIE – PÚTNICKÉ MIESTO A EKONOMICKÉ ZÁZEMIE RAKÚSKEHO DVORA

ZÁHORIE – PÚTNICKÉ MIESTO A EKONOMICKÉ ZÁZEMIE RAKÚSKEHO DVORA

Dĺžka výletu: denný výlet

Dostupnosť: celoročne

Min. 6 osôb

ŠAŠTÍN – STRÁŽE – Navštívime pútnické miesto Šaštín –  Stráže s Bazilikou Sedembolestnej Panny Márie, národnú svätyňu, jednu z najvýznamnejších bazilík na Slovensku. Sedembolestná Panna Mária je patrónka Slovenska, čo dekrétom potvrdil pápež Urban VIII. Toto miesto navštevuje tisíce pútnikov nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Radi vám tu zabezpečíme omšu.

ZÁMOK HOLÍČ – voľakedajšia proti turecká pevnosť. Zámok Holíč bol postavený na strategickom mieste na pomedzí Moravy a uhorskej monarchie. Za vlády Františka Štefana Lotrinského, manžela cisárovnej Márie Terézie, bol prestavaný na letné sídlo Habsburgovcov a s okolím tvoril ekonomické zázemie pre viedenský cisársky dvor. Chovali sa tu bažanty, ryby, vyrábala sa tu keramika.

SKALICA – malé krásne historické mesto. Najcennejšou pamiatkou a symbolom Skalice je románska kaplnka. Každý návštevník by mal ochutnať preslávené miestne červené víno – Skalický Rubín, k nemu neodmysliteľne patrí aj známy skalický trdelník, ktorého výrobu tu uvidíte a určite ho treba aj ochutnať. Známa je aj čipkovaná torta. Ďalšie krásny pohľad je dobre udržiavané a plne funkčné mlyn bratov Pilárikovcov.

SKUPINOVÉ REZERVÁCIE