Hviezdoslavovo námestie

Panoramatický výhľad

60 min.

Pauza
20 min. - UFO

Okruh bude v ponuke od 15.04.2024.
Celoročne mimo 24. a 25.12.

Dospelá osoba
26 €
Dieťa od 3 - 12 r.
16 €
Dieťa do 3 r.
grátis

Túto novinku v našej ponuke určite musíte vyskúšať! Nastúpte na palubu našich červených Prešporáčikov® Oldtimer a začnite objavovať Bratislavu z „druhého brehu“, ktorý má rozhodne čo ponúknuť. 

 

Začneme jazdou cez ikonický Most SNP, ponad trblietavú hladinu Dunaja až k najväčšiemu slovenskému výstavisku INCHEBA. Privezieme vás pod vyhliadkovú vežu UFO, kde budete mať 20 minútovú prestávku, aby ste sa mohli vyviezť výťahom do výšky 95 metrov a vychutnať si nezabudnuteľný výhľad na mesto a okolie. Návšteva tejto stavby neodmysliteľne patrí k najvýznamnejším symbolom Bratislavy, ktoré by mal pri návšteve hlavného mesta Slovenska absolvovať každý cestovateľ. 

 

Po prestávke pokračuje jazda vláčikom Prešporáčikom okolo Sadu Janka Kráľa – najstaršieho verejného parku v strednej Európe s nezameniteľnými architektonickými prvkami, historicky zaujímavými budovami, ktoré sa viažu k životu pri Dunaji. Následne nás okruh vedie okolo Divadla Aréna, ktoré v priebehu rokov hostilo mnoho známych osobností a dodnes slúži ako prestížne miesto pre projekty všetkých umeleckých odborov. 

 

Po moste Apollo, ktorý nesie meno bývalej bratislavskej rafinérie a ktorý v roku 2006, ako jediná európska stavba získal prestížne ocenenie Opal Awards, sa presunieme do modernej štvrte mesta ľudovo nazývanej „Bratislavský Manhattan“. Nábrežie s prvým slovenským mrakodrapom, Sky Parkom, Panorama City, nákupným centrom Eurovea a novou budovou Národného divadla tvorí fotogenickú panorámu, ktorú by ste čakali skôr niekde na pobreží Atlantiku ako v malej krajine v srdci Európy.

 

Trasa potom vedie okolo najatraktívnejšej secesnej stavby Bratislavy – Modrého kostolíka a budovy Univerzity Komenského späť do historického centra na začiatok vašej trasy.

 

Lístky si môžete zakúpiť v našej kancelárii na Panskej 37, alebo pri našom predajnom vozíku na Hviezdoslavovom námestí (pri historickej budove Slovenského národného divadla). V sezóne aj  u predajcu na Rybnom námestí.  Ak ste skupina, je lepšie si jazdu vopred na určitý čas a dátum objednať.

Kapacita:

144 miest (26, 26, 27, 27, 27, 11 miestne Prešporáčiky)

 

Prevádzkové hodiny: 

CELOROČNE (mimo 24.12. a 25.12.)

09:00 – 18:00 SEZÓNA 1.3. – 31.10. 

10:00 – 16:00 MIMOSEZÓNA 8.1. – 29.2. a 1.11. – 7.1.

 

Odporúčame navštíviť:

Bratislavský hrad – nádvorie a barokovú záhradu 

 

Dóm sv. Martina – korunovačný kostol 11-ich uhorských kráľov vrátane Márie Terézie a ôsmich kráľovských manželiek

 

Primaciálny palác –  so zrkadlovou sálou a zbierkou tapisérií zobrazujúcich starogrécky príbeh o tragickej láske Leandra a Héry

 

Krenova pasáž – chodník nad priepasťou, tvorený ilúziou/odrazom zrkadiel z „nekonečných stien“ kníh

 

Slovenskú národnú galériu

 

Slovenské národné múzeum

 

Slovenský národný salón vín – ochutnávka tých najlepších slovenských vín

 

Múzeum dopravy

 

Múzeum hodín

 

Operu, chrámový koncert alebo divadlo

Vojenské bunkre – z obdobia 2. svetovej vojny

SKUPINOVÉ REZERVÁCIE ONLINE LÍSTOK

Mapa trasy