NAJKRAJŠIE ZÁMKY A HRADY NA SLOVENSKU

Dĺžka výletu: 11 hod.

Dostupnosť: denne mimo pondelkov

Min. 6 osôb

Pokiaľ chcete spoznať krásu Slovenska a milujte históriu hradov a zámkov, potom máme pre vás úžasnú ponuku, ktorej nemôžete odolať. Zoberieme Vás na prehliadku jedných z najkrajších a najvýznamnejších hradov na Slovensku.

    • ZÁMOK BOJNICE
    • HRAD TRENČÍN
    • RUNY HRADU BECKOV
    • DOMÁCI PIVOVAR

 

ZÁMOK BOJNICE
Bojnice sú jedným z najkrajších a najromantickejších miest na Slovensku. Pri prehliadke nádhernými historickými miestnosťami uvidíte množstvo obrazov, vitráží, fresiek a artefaktov od pôvodných majiteľov. Môžete vstúpiť do podzemia hradnej jaskyne s jazierkami alebo navštíviť ZOO, ktorá je súčasťou zámockého parku. V letnom období sa tu konajú aj dobové vystúpenia šermiarov a dravých vtákov.

HRAD TRENČÍN
Na vápencovom brale priamo nad mestom Trenčín sa hrdo týči Trenčiansky hrad s nádherným výhľadom a stredovekou atmosférou uličiek. V Trenčíne, vtedy v Laugaríciu, sídlila rímska légia, ktorú navštívil aj Marcus Aurelius a jeho syn Commodus. Určite Vás zaujme povesť o nešťastnej láske Omara a Fatimy a ich Studni lásky.

RUINY HRADU BECKOV
Zastavíme sa aj na hrade Beckov, ktorý bol hradom kráľov, mocných veľmožov a rytierov. Hrdo odolával Tatárom aj Turkom, avšak oheň v roku 1727 znamenal jeho skazu. Jeho minulosť je opradená povesťami, ktoré umocňujú romantiku jeho dnešnej podoby.

SLADKÁ PRESTÁVKA
Putovanie si môžete osladiť krátkou prestávkou v miestnej cukrárni pri šálke kvalitnej kávy a skvelých zákuskoch.

DOMÁCI PIVOVAR
V zmysle slovenského príslovia (je to české príslovie, respektíve pieseň) „Kde sa pivo varí, tam sa dobre darí,“ môžete ukončiť celodenné putovanie v niektorom z bratislavských domácich pivovarov. Návštevu je nutné si vopred rezervovať .

Ak by ste mali chuť navštíviť len Bojnice, doporučujeme ich spojiť s návštevou Hornonitrianskeho banského skanzenu v obci Sebedražie – bývalej hnedouhoľnej bani budete mať možnosť zažiť podmienky práce pod zemou vrátane jazdy podzemným vláčikom a račia farma – kde sa budete môcť dotknúť tohto prísne chráneného živočícha.

Ak by ste chceli stráviť deň v Trenčíne, určite nezabudnite navštíviť kúpele Trenčianske Teplice, ktoré poznali už starí Rimania. Sírnymi termálnymi vodami sa tu liečia ochorenia pohybového aparátu a neurologické ochorenia. Môžete sa tu vykúpať v slávnom „Hammame“.

SKUPINOVÉ REZERVÁCIE