HRAD DEVÍN A PÚTNICKÉ MIESTO MARIANKA

Dĺžka výletu: 3 hod.

Dostupnosť: denne

Možnosť prepravy rýchločlnom

Možnosť prepravy autobusom

Min. 6 osôb

Pozývame Vás na výlet k ruinám hradu Devín, pošteklíme Vám chuťové bunky ríbezľovým vínom, pocítite duchovnú silu pútnického miesta Marianka a ochutnáte tradičné slovenské špeciality. Na Devín Vás môžeme zviesť aj naším rýchločlnom.

  • TAJOMNÉ RUINY HRADU DEVÍN
  • OCHUTNÁVKA RÍBEZĽOVÉHO VÍNA
  • PÚTNICKÉ MIESTO MARIANKA (na vyžiadanie)
  • ŠPECIALITY SLOVENSKEJ KUCHYNE (na vyžiadanie)

HRAD DEVÍN
Nad sútokom riek Dunaja a Moravy, na spojnici dvoch krajín Slovenska a Rakúska, sa majestátne vypínajú ruiny pôvodne gotického hradu Devín, ktorý bol svedkom slávy aj pádu Veľkej Moravy, prvého štátneho útvaru Slovanov. História hradu sa začína v období Keltov a končí príchodom napoleonskej armády, ktorá ho vyhodila do povetria. Tento fotogenický hrad nesmie chýbať v zbierke žiadneho fotografa. Radi Vám zabezpečíme aj štýlový odvoz na hrad Devín po vlnách Dunaja. Nezabudnite sa informovať!

OCHUTNÁVKA DEVÍNSKEHO RÍBEZLÁKU
K lokalite Devína neodmysliteľne patrí tradičné ríbezľové víno z červených a čiernych ríbezlí, ktoré si po ochutnávke určite zamilujete.

MALEBNÁ DEDINKA MARIANKA
Marianka je najstarším pútnickým miestom na území bývalého Uhorska. Okrem množstva vzácnych cirkevných budov a relikvií sa tu nachádza aj „zázračný“ prameň s liečivými účinkami. Prechádzka kalváriou Vás určite zaskočí  neopakovateľnou duchovnou silou tohto miesta.

SLOVENSKÉ ŠPECIALITY
Vyhladli ste? Je čas ochutnať niektorú z pravých slovenských špecialít: bryndzové halušky alebo pirohy so smotanou a osmaženou slaninkou. Povedzte nám a zavedieme Vás do reštaurácie, kde chutia najlepšie.

SKUPINOVÉ REZERVÁCIE