HRAD DEVÍN A PÚTNICKÉ MIESTO MARIÁNKA

Dĺžka výletu: 3 hod.

Dostupnosť: denne

Možnosť prepravy rýchločlnom

Možnosť prepravy autobusom

Pozývame Vás na výlet k ruinám hradu Devín, pošteklíme Vám chuťové bunky ríbezľovým vínom, pocítite duchovnú silu pútnického miesta Mariánka a ochutnáte tradičné slovenské špeciality. Zviesť sa môžete aj našim rýchločlnom.

  • TAJOMNÉ RUINY HRADU DEVÍN
  • OCHUTNÁVKA RÍBEZĽOVÉHO VÍNA
  • MARIÁNKA PÚTNICKÉ MIESTO (na vyžiadanie)
  • ŠPECIALITY SLOVENSKEJ KUCHYNE (na vyžiadanie)

 
HRAD DEVÍN – Nad sútokom riek Dunaja a Moravy, na spojnici dvoch krajín Slovenska a Rakúska sa majestátne vypínajú ruiny pôvodne gotického hradu Devín, ktorý bol svedkom slávy aj pádu Veľkej Moravy, prvého štátneho útvaru Slovanov. História hradu začína obdobím Keltov a končí príchodom napoleonskej armády, ktorá ho vyhodila do povetria. Tento fotogenický hrad nesmie chýbať v zbierke žiadneho fotografa. Radi Vám zabezpečíme aj štýlový odvoz na hrad Devín na vlnách Dunaja. Nezabudnite sa informovať!

OCHUTNÁVKA DEVÍNSKEHO RÍBEZLÁKU – K lokalite Devína neodmysliteľne patrí tradičné ríbezľové víno, z červených a čiernych ríbezlí,  ktoré si po ochutnávke určite zamilujete.

MALEBNÁ DEDINKA MARIÁNKA – Je najstarším pútnickým miestom na území bývalého Uhorska. Okrem množstva vzácnych cirkevných budov a relikvií sa tu nachádza aj „zázračný“ prameň s údajnými liečivými účinkami. Prechádzka kalváriou Vás určite zaskočí  neopakovateľnou duchovnou silou tohto miesta.

SLOVENSKÉ ŠPECIALITY – Vyhladli ste? Je čas ochutnať niektorú z pravých slovenských špecialít, bryndzové halušky, alebo pirohy so smotanou a opečenou slaninkou. Povedzte nám a zavedieme Vás do reštaurácie, kde chutia najlepšie.

Kontaktujte nás