Home Bratislava a okolie KONFERENCIE A MÍTINGY – BRATISLAVA Sprievodný program Banské mesto Banská Štiavnica a zámoček Sv. Anton

Banské mesto Banská Štiavnica a zámoček Sv. Anton

Toto malé stredoveké mesto láka turistov ich pokladmi a nezabudnuteľnou atmosférou. Banská Štiavnica, zaradená do Svetového dedičstva UNESCO už pred viac ako 20 rokmi, má bohatú históriu dolovania zlata a striebra, komplex obdivuhodných „tajchov“ (umelé jazerá), známu krížovú cestu (symbol viery), štýlové kaviarne plné priateľských ľudí. Čaro Banskej Štiavnice zahŕňa:

  • Transfer samostatným autobusom
  • Samostatného sprievodcu
  • Prehliadku zámočku Sv. Anton
  • Obed
  • Prehliadku bane
  • Tradičnú večeru v „kolibe“

Trvanie:  10 – 12 hodín

Potom ako Vás vyzdvihneme z hotela začína výlet do srdca Slovenska. Rudonosné podložie v Banskej Štiavnici sa stalo objektom záujmu už v stredoveku. Prvou zastávkou bude budova zámočku Sv. Anton, ktorý je bývalým loveckým zámočkom. Uvidíte expozície interiérov, tradičného nábytku a zariadenie, maľby a dokonca trofeje poľovníkov z dávnej minulosti. Nasledujúci obed ponúkne aj príležitosť si trochu odpočinúť pred ďalšou atrakciou, návštevou zlatej bane. Prehliadka bane ponúkne pohľad na to ako sa kedysi ťažilo zlato (architektúra, stroje a nástroje,…), ako aj možnosť pozrieť si zvnútra bývalú stredovekú baňu. Večera bude v typickej slovenskej kolibe, kde si budete môcť  vychutnať typické slovenské jedlá, vrátane bryndzových halušiek.

 

SKUPINOVÉ REZERVÁCIE