Rybné nám
alebo
Hviezdoslavovo námestie

Panoramatický
výhľad

60 min. + 35 min.

Pauza
20 min. - Hrad

15.03. - 15.11.

Dospelý
24 €
Deti do 14 rokov
12 €
Deti do 3 rokov
grátis

Najlepšou voľbou ako spoznať krásy Bratislavy je kombinácia Staromestského a Hradného okruhu. Vláčik Prešporáčik – Oldtimer® Vás zvezie starými štvrťami Bratislavy nachádzajúcimi sa pred aj za niekdajšími hradbami voľakedajšieho stredovekého mesta. Vyveziete sa až na Bratislavský hrad s prekrásnym výhľadom na mesto a okolie.

  • NAJPREDÁVANEJŠÍ! TO NAJZAUJÍMAVEJŠIE Z BRATISLAVY ZA 95 MIN.
  • KOMBINÁCIA STAROMESTSKÉHO A HRADNÉHO OKRUHU

Od Dunaja sa vyveziete až na Bratislavský hrad s prekrásnou barokovou záhradou a výhľadom na Petržalku, Rakúsko a Staré Mesto. Cestou uvidíte Slovenské národné divadlo a Slovenskú filharmóniu, množstvo nádherných kostolov, budovu Slovenského rozhlasu v tvare prevrátenej pyramídy, Grassalkovičov palác, voľakedajší arcibiskupský letný palác a dnešný Úrad vlády, Parlament, bratislavské hradby, korunovačný Dóm sv. Martina… a vrátite sa naspäť do Starého Mesta.
Po absolvovaní vyhliadkovej jazdy na Bratislavský hrad môžete počas krátkej prechádzky k druhému stanovišťu ochutnať tradičné bratislavské zákusky, navštíviť múzeum alebo galériu. Potom sa znovu pohodlne usadíte do staromestského vláčika Prešporáčika – Oldtimer® alebo s naším skúseným sprievodcom budete pokračovať v pešom okruhu a ponoríte sa do atmosféry Starého Mesta s unikátnymi pamiatkami. Uvidíte Hlavné námestie, najstaršiu fontánu mesta – Rolandovu fontánu, starobylý kostol Klarisiek, poslednú zachovanú mestskú bránu – Michalskú bránu, Katov dom, Ventúrsku ulicu, s ktorou je spojený bohatý hudobný život mesta, množstvo palácov z doby Márie Terézie, Primaciálny palác a množstvo iných zaujímavostí.

KAPACITA: 
Staromestský okruh: kapacita 30 miest  (12, 12 a 6-miestne Prešporáčiky)
Hradný okruh: kapacita 144 miest (26, 26, 27, 27, 27, 11 miestne Prešporáčiky)

Prevádzkové hodiny
15.3.-15.11. (09.00 – 18.00)

Lístky si môžete zakúpiť aj pri našom predajnom vozíku na Hlavnom námestí alebo na Námestí Eugena Suchoňa pri historickej budove Slovenského národného divadla.
Ak ste skupina, je lepšie si jazdu vopred na určitý čas a dátum objednať.

V Bratislave odporúčame navštíviť:
Dóm sv. Martina – korunovačný kostol 11-ich uhorských kráľov vrátane Márie Terézie a ôsmich kráľovských manželiek
Primaciálny palác –  so zrkadlovou sálou a zbierkou tapisérií zobrazujúcich starogrécky príbeh o tragickej láske Leandra a Héry
Krenova pasáž – chodník nad priepasťou, tvorený ilúziou/odrazom zrkadiel z „nekonečných stien“ kníh
Vojenské bunkre – z obdobia 2. svetovej vojny
Slovenský národný salón vín – ochutnávka tých najlepších slovenských vín
Bratislavský hrad
Múzeum dopravy
Múzeum hodín
Chrámový koncert, koncert, či divadlo

SKUPINOVÉ REZERVÁCIE ONLINE LÍSTOK

Mapa trasy

Okruh Starým Mestom

Hradný okruh