PÝCHA ČESKEJ REPUBLIKY

Dĺžka výletu: 9 hod.

Dostupnosť: Apríl - Október
Ut - Ne

Tento neuveriteľný výlet plný UNESCO pamiatok v Českej republike je unikátnou kombináciou krásy, architektúry, prírody, najlepšieho českého vína a svetoznámeho piva.

  • UNESCO VALTICKO – LEDNICKÝ AREÁL
  • VALTICE – ČESKÉ HLAVNÉ MESTO VÍNA
  • MIKULOV
  • PLZENSKÉ PIVO

 
Lednicko – Valtický areál – Iba hodina autom a prenesiete sa do raja. Na ploche takmer 300 km2 ho vybudoval slávny rod Lichtensteinovcov. Tento najrozsiahlejší krajinný komplex, nazývaný tiež záhrada Európy je od roku 1996 zapísaný do zoznamu UNESCO. Pri svojich potulkách navštívite dva prenádherné zámky, poprechádzate sa po parku plného  vzácnych druhov drevín, rybníkov, krásnych zákutí v botanickej záhrade s malými romantickými stavbami a loveckým zámočkom. Prípadne sa môžete povoziť na koči alebo sa člnkovať.

LEDNICKÝ ZÁMOK – V tomto letnom sídle bude náročné vybrať si z množstva prehliadkových trás ako sú veľkolepé reprezentačné sály, kniežacie apartmány, detské  izby princov a princezien s múzeom detských hračiek, baroková jaskyňa so strašidlami a mnoho ďalších.

VALTICE – Vychýrene hlavné mesto vinárstva. Valtický zámok ukrýva unikátnu najstaršiu a najväčšiu zámockú pivnicu z roku 1430. V hradbách zámku ochutnáte tie najlepšie vína z českej produkcie.

MIKULOV –  Vaša posledná zastávka bude v tomto malebnom mestečku s  úchvatným (krásne už raz bolo použité) historickým námestím a Dietrichsteinským zámkom stojacom na skalnom útese, tvoriacom jeho neprehliadnuteľnú  dominantu.

OCHUTNÁVKA ČESKÉHO PIVA – náš výlet by nebol kompletný, pokiaľ by ste neochutnali svetoznáme české pivo Plzeň. Tak na zdravie!

Kontaktujte nás