Home Múzeum moderného umenia Danubiana

Múzeum moderného umenia Danubiana

Páči sa Vám moderné umenie? Máte šťastie. Ani nie 15 kilometrov južne od centra Bratislavy, na štíte polostrova obklopeného majestátnym Dunajom, stojí jedno z najnovších múzeí moderného umenia v Európe – Danubiana. Hlavnými bodmi program sú:

  • Transfer súkromným autobusom, loďou alebo člnmi SpeedBoats.sk
  • Výnimočná architektúra vo výnimočnom prostredí
  • Úchvatné výstavy rôznych umelcov
  • Rafting (v prípade záujmu)
  • Barbecue/jedlá na grile

Trvanie: 3 – 6 hodiny

Duch tejto úchvatnej architektúry vzniká neobyčajným spojením miesta na Dunaji s neďalekým rozhraním 3 susediacich krajín: Slovenska, Rakúska a Maďarska, no hlavne polarizujúcim kontrastom medzi plynúcim šírym Dunajom s jeho nekonečnými brehmi, otvorený okolitým priestorom a statickým umením, ktorý vyvoláva emócie hlboko v celom tele. Architektúra galérie svojim tvarom pripomína Rímsku galéru plávajúcu po rieke a jej čaro poskytuje príležitosť pre širokú škálu výstav a podujatí. Nechajte sa nami uniesť do tohto sveta, určite nebudete sklamaní!

Pre načerpanie energie je možné navštíviť aj priľahlý raftovací areál v Čunove, ktorý je domovom adrenalínových športových aktivít.  Máte dostatok odvahy, aby ste pokorili divokú vodu Dunaja? Pre tých čo budú hladní, budú na obed pripravené delikátne jedlá na grile.

Kontaktujte nás